Wybór płytek ceramicznych w sieci

Drewnopodobne płytki na podłogi w domu lub biurze

Współczesne płytki gresowe pozwalają z łatwością wprowadzić do domu naturalne wzory, takie jak słoje drewna na deskach. Wszechstronność zastosowania z pewnością pomoże osiągnąć pożądany wygląd w pomieszczeniach, w których do tej pory drewno nie mogło być zastosowane ze względów praktycznych.

W przypadku podłóg płytki imitujące drewno mogą wzmocnić swoją funkcjonalną rolę, łącząc nowoczesny styl z praktyczną podłogą, niezależnie od tego, czy jest to łazienka, kuchnia, salon, czy sypialnia. Płytki gresowe możemy również zastosować na zewnątrz, ponieważ jest to materiał nie tylko wodoodporny, ale również mrozoodporny.

Jakie są cechy płytek imitujących drewno?

Z pewnością pomieszczenie wyłożone płytkami z efektem drewna będzie wyglądało estetycznie i elegancko, dodatkowo podłoga nie będzie wymagała żadnych zabiegów konserwacyjnych, jak ma to miejsce w przypadku drewna naturalnego. Dobrą alternatywą dla podłogi z desek czy paneli może być płytka imitująca drewno Atelier Juta, ponieważ oprócz prostej konserwacji i łatwego czyszczenia, to wykończenie wniesie nieco ciepła i estetyki do przestrzeni. Producent Ricchetti oferuje płytki imitujące deskę drewnianą w rozmiarze 20×120 cm i w średnim kolorze brązu.

Płytki w takiej stylistyce możemy zastosować w kuchni, salonie, przedpokoju, a nawet na zewnątrz. Płytki podłogowe imitujące drewno znalazły swoje miejsce również w łazienkach, gdzie prawdziwe drewno może być niepraktyczne i problematyczne w przypadku zamoczenia. Płytki gresowe są wodoodporne i istnieje wiele wspaniałych wykończeń teksturowanych, które zapewniają również dobrą przyczepność na wilgotnej podłodze. Możemy zatem estetykę drewna, sęki i słoje wprowadzić do każdej przestrzeni z płytkami o wyglądzie deski drewnianej.

Na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/Ricchetti/7747 znajdziesz płytki Ricchetti Atelier Juta imitujące drewno w formacie deski o wymiarach 20×120 cm. Płytki porcelanowe lub ceramiczne imitujące drewno można układać w dowolnym miejscu. Nie musisz się martwić o kontakt z wodą czy wilgotność. Jeśli chcesz, użyj płytek drewnopodobnych w łazience lub kuchni, są odporne na wodę, ścieranie, zarysowania, są mrozoodporne i antypoślizgowe, sprawdzą się zatem doskonale w domach, w których są dzieci lub zwierzęta. Najpopularniejszymi formatami podłóg imitujących drewno są te, które imitują parkiet w postaci desek lub listew, gdzie różne wymiary płytek i sposób ich układania tworzą oryginalne i eleganckie wzory.